Przygotowania do Wielkanocy

2019-03-28
Przygotowania do Wielkanocy

Spór o to które święta są ważniejsze ? Wielkanoc czy Boże Narodzenie, trwa nieustannie i powraca się do niego przy okazji każdych zbliżających się świątecznych dni. Za nieco ponad trzy tygodnie i zamiast marnować ten czas na niepotrzebne spory lepiej już teraz zacząć się do nich przygotowywać.

To co czeka każdego to oczywiście wiosenno ? wielkanocne porządki. Czynność mało lubiana przez wszystkich, ale konieczna. Najlepiej zacząć je od wyznaczenia sobie małego wewnętrznego harmonogramu prac i sukcesywnie go realizować. Teraz jest przykładowo najlepszy czas na wprowadzenie wiosennego ładu w naszych szafach. Zima już się kończy dlatego warto zrobić mała rewolucję w naszych szafach, pochować grube zimowe kurtki i swetry, a wyjąć te na cieplejsze dni. Można również już teraz pomyśleć o trzepaniu dywanów. Po długiej zimie i mimo regularnego odkurzania na pewno znajdują się w nich duże ilości piasku i innych zanieczyszczeń. Przez te kilkanaście dni do świąt z pewnością nic im się nie stanie. Jeśli mamy dom z ogrodem to jest to najlepszy moment, żeby przygotować go na nadejście wiosny. Wystarczy chociażby zgrabić starą trawę. Jeśli pogoda dopisze będzie można zjeść wielkanocne śniadanie na świeżym powietrzu. Wielkanoc kojarzy się nieodłącznie z rzeżuchą. Jeśli chcemy przyozdobić nią baranka oraz jajka to trzeba pamiętać o jej wcześniejszym wysianiu. Idealny czas to ok. 10 dni przed świętami.  Nie zapominajmy o tym, żeby wybrać się właśnie teraz na spacer i uzbierać samodzielnie bazie, które później zaniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową. Przed samymi świętami może być już za późno.  Niektórzy cały czas kultywują piękny zwyczaj wysyłania sobie kartek z życzeniami. Różnie bywa z pocztą, dlatego lepiej wysłać kartki ta, by trafiły do adresata na kilka dni przed świętami. Jeszcze większe wrażenie zrobi, jeśli wykonamy kartkę własnoręcznie. Do tego trzeba jednak talentu i cierpliwości. By poczuć nastrój tych radosnych świąt warto zadbać również o wcześniejszą dekorację domu czy mieszkania. Kolorowe jajka, króliczki czy małe kurczaki z pewnością wprowadzą miłą atmosferę wśród domowników.

Lista zadań jest długa, ale tylko wcześniejsze ich zaplanowanie pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu i pozwoli na spędzenie miłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel