Kilka słów o Walentynkach

2021-02-01
Kilka słów o Walentynkach

Walentynki są znanym na całym świecie świętem zakochanych. Choć jego geneza w wielu religiach świata uznawana jest za nieprawomocną, to jednak nie da się ukryć, że wiele osób przywiązuje do tego dnia wielką wagę ? i to w najróżniejszych krajach. W tym szczególnym dniu wszyscy posiadający (lub chcący posiadać drugą połówkę) zobowiązani są do wyznawania swoich uczuć w najróżniejszej formie, przy czym preferowane są te najbardziej romantyczne i ekspresyjne.

Popularne w tym dniu jest wysyłanie listów, pisanie wierszy oraz kupowanie prezentów. Samo święto opiera się na wspomnieniu liturgicznym katolickiego świętego ? Walentego. Stąd też sama nazwa tego dnia. Obecnie jest to silnie skomercjalizowana okazja na zwiększenie obrotów w sklepach oferujących różnego rodzaju upominki, prezenty, czy kwiaty.

Wyznawanie miłości to również wręczanie sobie symbolicznych upominków. Przez symboliczne nie należy oczywiście rozumie skromnych. Popularne są czerwone serca, oraz różnorakie ich odmiany, maskotki i pluszaki oraz inne delikatne, romantyczne drobiazgi. Ważne, aby zapewnić o swoich uczuciach, pamięci oraz zaangażowaniu. Zgodnie ze współczesnymi trendami w ten dzień zwiększa się również ruch na portalach społecznościowych, gdzie pojawia się mnogość życzeń, grafik oraz powiedzonek i wierszy.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel