Jak zorganizować sylwester dla dzieci?

2020-01-02
Jak zorganizować sylwester dla dzieci?

Sylwester w domu niekiedy może brzmieć dla naszych pociech jak wyrok. Jak to? Zapytają. Wszyscy gdzieś idą, a ja nie? Takie bowiem nastały czasy, w których dzieci dojrzewają bardzo szybko i nim skończą kilka klas podstawówki już chcą korzystać z dobrodziejstw i okazji dawanych przez rozwinięty rynek rozrywki. Tymczasem sami możemy zorganizować im świetną imprezę, którą zapamiętają na długo i która będzie dla nich rzeczywistą alternatywą w kolejnym roku. Trzeba się jednak wysilić!

W przypadku mniejszych dzieci organizacja balu sylwestrowego wbrew pozorom jest dużo prostsza. Nie rywalizujemy bowiem z kolegami z klasy, ani imprezami zewnętrznymi. Mimo to musimy zapewnić pewien poziom oprawy i rozrywki. Przede wszystkim jednak należy tu pamiętać o rzeczy najważniejszej: całość przygotowań i samej imprezy powinna przynieść nam ze sobą radość, nie zaś stres.

Warto wszystko zawczasu przygotować. Wszelkie akcesoria jak czapeczki, konfetti, czy serpentyny lepiej mieć w zanadrzu już kilka tygodni przed terminem końcowym ? aby wszystko załatwić ze spokojem i bez pośpiechu. Dodatkowym atutem jest też możliwość odpoczynku w święta i tuż po nich, zamiast zapewniania sobie problemu i zbędnego pośpiechu. Warto zadbać o odpowiednią oprawę: czyli zaproszenia. Można je wykonać samodzielnie, wspólnie z dziećmi. To okazja do tego, by spędzić wspólnie więcej czasu, i to w sposób radosny, kreatywny, który połączy świetną zabawę z nauką. Wspólna praca nad przygotowaniami będzie też świetnym testem odpowiedzialności.

Konieczny będzie też odpowiedni wystrój. A więc obowiązkowe kolorowe baloniki. Można je samodzielnie opisać i ozdobić, wkręcić w lampki kolorowe żarówki. Niezłym pomysłem dla dzieciaków jest zorganizowanie balu przebierańców tym bardziej, że w prosty sposób można samodzielnie wykonać wiele elementów przebrania, jak chociażby koronę, czy pelerynkę, albo możemy dziecku pomalować buzię w jakiś ciekawy sposób.

Kolejnym istotnym elementem jest jedzenie ? najlepiej lekkie i zdrowe, ale tez smaczne. Istnieją specjalne trunki dla dzieci (oczywiście bezalkoholowe!), które obecnie można dostać w wielu sklepach osiedlowych. Jeśli ktoś jest przeciwnikiem takich napojów, zawsze można zapewnić dobry, naturalny sok. Uzupełnieniem będą kanapki oraz przekąski.

Zapewniwszy dzieciom odpowiednią opiekę osób dorosłych (najlepiej kilku) można zając się sednem przyjęcia. Samą imprezę trzeba odpowiednio wypełnić ? za pomocą gier i zabaw. Sylwester to bowiem nie tylko północ i odliczanie, to wiele godzin oczekiwania, które warto spędzić w jakiś ciekawy sposób. Przydadzą się jakieś ciekawe gry planszowe, lub tablica z rzutkami, piłki oraz inne akcesoria.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel