Jak udekorować świąteczny stół?

2018-12-10
Jak udekorować świąteczny stół?

Już niedługo wyczekiwany przez wszystkich moment, czyli Wigilia. Wtedy to całe rodziny zasiadają razem przy stole, by w blasku choinki i przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd cieszyć się z narodzenia Pana Jezusa. Stół jest w tym czasie najważniejszym miejscem w każdym domu, dlatego warto już dziś pomyśleć o jego odpowiedniej dekoracji.

Przy stole spotyka się cała rodzina, by wspólnie spożywać posiłek, spędzać czas i świętować. Stół zasługuje w tym czasie na specjalną oprawę. Podstawowy element dekoracyjny to bez wątpienia obrus. Tradycyjnie wybierany jest biały, ale równie dobrze sprawdzą się obrusy z elementami czerwieni, granatu czy zieleni. Powinien on być zawsze dopasowany wielkością do wielkości stołu. Najlepiej by ze wszystkich stron zwisał ok. 20 centymetrów. Wyjątkowy nastrój uroczystości podkreśli z całą pewnością blask świec, których nie powinno zabraknąć. Najlepiej umieścić je w centralnej części stołu, samodzielnie lub w ozdobnych świecznikach. Świece powinny współgrać z obrusem i całością dekoracji. Najlepiej sprawdzą się te w kolorach: białym, czerwonym, złotym lub srebrnym. Przy świątecznej zastawie obowiązkowo muszą znaleźć się serwetki. Warto poświęcić trochę czasu na stworzenie z nich efektownej ozdoby w kształcie wachlarza czy łabędzia. Wykorzystać można serwetki materiałowe lub papierowe, które dodatkowo ozdobione są zazwyczaj świątecznymi motywami i wzorami. Jeśli chodzi o zastawę to zdecydowanie warto postawić na klasyczną biel. Nie zaszkodzi jeśli będzie ona posiadała delikatne złote lub srebrne zdobienia. Stół możemy również wzbogacić o kilka kryształowych naczyń, które będą wspaniale prezentować się w blasku świec. Uroku i klimatu dodadzą z pewnością drobne dekoracje umieszczone na stole. Wiele z nich można dosłownie pożyczyć z choinki. Na stole możemy zatem postawić bombki, gałązki świerku czy jemioły, a także szyszki, orzechy czy pomarańcze. Niektóre z dekoracji możemy dodatkowo pomalować złotym lub srebrnym sprayem.

Tak udekorowany stół z pewnością stanie się najważniejszym i najpiękniejszym miejscem podczas świąt Bożego Narodzenia. Część rzeczy, które można wykorzystać do jego dekoracji znajdziecie na stronie naszego sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel